Title-ct-shaddow

Kwestionariusz.Present Simple.

F44085a7-9cbc-418d-8b7c-f91a78187376

Kwestionariusz.Present Simple.

Questionnaire. Present Simple.

Poziom

elementary do pre-intermediate

Czas

10-15 min.

Cel

Automatyzacja składni pytań, zdań twierdzących i przeczących w czasie Present Simple. Poprawa ogólnej płynności mowy. 

Przygotowanie

Wydrukuj odpowiednią liczbę kwestionariuszy (1 na osobę). Jeśli chcesz nieco skrócić czas trwania zabawy, poprzecinaj kwestionariusze na pół, tak, aby na jednego ucznia przypadało jedynie 10 pytań.

Przebieg

Ponieważ proponowana zabawa wymaga, ażeby uczniowie wstali z miejsc i przez dłuższą chwilę spacerowali po klasie, zadając pytania, nadaje się ona raczej dla spokojnych i ułożonych grup. Jeśli przeczuwasz, że zadanie może skończyć się trudnym do opanowania chaosem, lepiej z niego zrezygnuj i wybierz bardziej "stacjonarne" ćwiczenie na Present Simple z naszego zasobu.

Załóżmy jednak, że zdecydowałeś/-aś się wykorzystać kwestionariusze na lekcji. Zapowiedz uczniom, że za chwilę zabawią się w dziennikarzy, przeprowadzających wywiady z VIP-ami, czyli ze sobą nawzajem. Rozdaj kwestionariusze uczniom. Poproś, aby wstali z miejsc i przeprowadzili wywiady z dwoma osobami, zapisując odpowiedzi we właściwych miejscach. Koniecznie narzuć limit czasowy (np. 5min.), ażeby zabawa przebiegła sprawnie. Jeśli używasz na lekcji timera, możesz go nastawić. Koniecznie monitoruj przebieg gry. Upewnij się, że uczniowie rzeczywiście używają pytań i odpowiedzi w czasie Present Simple. Po zebraniu informacji, uczniowie wracają do ławek. Teraz ich zadaniem jest przelać uzyskane informacje na papier w postaci kilku zdań w 3-os l.poj. Np. "Kasia doesn't play the piano, but she likes football" etc. Wyrywkowo sprawdź poprawność tych zdań, prosząc uczniów, ażeby odczytali je na głos.

Załączniki

Załącznik stanowi kwestionariusz do wydrukowania przez nauczyciela.
OPISPobierz opis jako plik PDF do wydruku
.pdf Pobierz plik: Questionnaire_Present_Simple.pdf

Skomentuj