Title-ct-shaddow

Magnetyczne medale i korona na tablicę

39ec8fe0-d31b-4c5a-b567-f51c04eebf0f

Magnetyczne medale i korona na tablicę

Crowns and medals

Poziom

od elementary wzwyż (raczej dzieci i młodzież niż dorośli, choć i w dorosłych grupach często się sprawdzają)

Czas

Tak długo jak trwa ćwiczenie, któremu towarzyszą.

Cel

Medale i korony są nagrodą dla najlepszych uczniów za dobre wykonanie zadania, ale sprawdzą się również jako bonus za dobre zachowanie, czy pełną zaangażowania pracę na lekcji.

Przygotowanie

Wydrukuj i wytnij obrazki. Można również wydrukować je od razu na folii magnetycznej, lub do niej przykleić (nie będziesz wówczas potrzebować dodatkowych magnesów). Folię magnetyczną możesz dostać na portalach aukcyjnych lub w dobrych drukarniach. Choć jest z tym trochę zachodu, tak przygotowane materiały posłużą Ci nawet kilka lat.

Przebieg

Po zakończonym ćwiczeniu powiedz uczniom, że teraz odbędzie się dekoracja mistrzów. Napisz na tablicy imiona uczniów, którzy najlepiej sobie radzili (lub nazwę zwycięskiej grupy, jeśli pracowali w grupach) i przypnij obok nich medale. Pamiętaj, żeby robić to z "pompą", inaczej ceremoniał nie wywrze takiego wrażenia. Możesz również nagradzać w ten sposób dobre zachowanie (sprawdzona się u grup z "piekła rodem"), aktywność na lekcji, czy też zaangażowanie. Postaraj się, ażeby uczniowie wiedzieli kto za co dostał medal czy koronę. Jeśli zauważysz, że medale zgarniają za każdym razem te same osoby, zmień konkurencję, tak, aby nawet słabszy uczeń miał szansę być w ten sposób doceniony. 

 

Załączniki

Załącznik stanowią obrazki korony i medali do wydrukowania i wycięcia przez nauczyciela.
OPISPobierz opis jako plik PDF do wydruku
.pdf Pobierz plik: medale_i_korona.pdf

Skomentuj